حسین محجوبی و شب یلدا و بازگویی تنها آرزویی که در سینه دارد


ایران آرت: روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت اعلام کرد ،نیکنام حسینی‌پور به مناسبت شب یلدا به دیدار حسین محجوبی-طراح،معمار و نقاش- رفت.

حسین محجوبی که سال ۱۳۰۹ در لاهیجان به دنیا آمد و اردیبهشت امسال -۱۴۰۰- وارد ۹۲ سالگی شده است به مناسبت شب یلدا میزبان مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت شد .

از جمله کارهای ماندگار او در زمینه رشته معماری، طراحی و ساخت پارک ساعی تهران در سال ۱۳۴۲ و نظارت بر اجرای ساخت پارک‌های ملت و نیاوران ، لاله و جمشیدیه ، شفق و خزانه و همچنین اولین پارکهای کویری ایران در سال‌های بعد است.

ایشان به نقاش بهشت مشهور هستند و در سال هزار و سیصد و پنجاه و هفت برای تصویر سازی کتاب افسانه باران کاندید جایزه بین المللی هانس کریستین اندرسون گردید.

در این دیدار حسین محجوبی از خاطرات خود در مدرسه البرز و تاثیر آن در فرهنگ‌سازی در جامعه گفت و یادی از هم دوره‌ای‌هایش کرد.

آرزوی افتتاح خانه موزه حسین محجوبی

محجوبی در ادامه دیدار گفت: تنها آرزویی که در سینه دارم راه‌اندازی موزه‌ام است.من از سال ۱۳۵۳ در این‌ خانه هستم و میزبان چهره‌های فرهنگی مهمی مثل احمد شاملو ،بهبهانی ،مشیری و … بوده‌ام. بارها مسئولان شهرداری به خانه ما آمدند و حتی در بار آخر صورتجلسه هم کردند ولی همچنان هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاده است.
همین اتفاق برای چهره‌های هنری کشورهای مختلف افتاده است و دولت‌ها از همین موزه‌ها درآمدهای توریستی کسب می‌کنند .

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت هم در تائید حرف محجوبی گفت: حفظ خانه و راه‌اندازی موزه شما برای اعتلای فرهنگ و هنر ایران و همینطور حفظ هویت شهر تهران بسیار مهم است . نهادهای فرهنگی از جمله شهرداری تهران باید تمام تلاش خود را برای راه‌اندازی این موزه انجام دهند.

حسین محجوبی
حسینی‌دور در ادامه گفت:شما هم می‌توانستید این خانه را تبدیل به آسمان خراشی بکنید و پول زیادی را کسب کنید،اما این وظیفه نهادهای فرهنگی است که حافظ میراث شما سردمداران فرهنگی ایران باشند .

در ادامه این دیدار نیکنام حسینی‌پور از آثار حسین محجوبی که بر دیوار خانه نقش بسته است بازدید کرد و لوحی به نشانه سپاس برای سال‌ها فعالیت این چهره مهم فرهنگی در راستای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم تقدیم ایشان کرد.

دیدگاهی ثبت نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *