نمایشگاه شاهکارهای حسین محجوبی در باغ نگارستان/ مهدی محمود اقدم : تهران از سرمایه بزرگی به نام هنرمندان غفلت کرده است


ایران آرت: نمایشگاهی ویژه از شاهکارهای استاد حسین محجوبی این روزها در باغ نگارستان دایر است.

نمونه هایی شاخص از دوره های مختلف کاری حسین محجوبی که به نقاش بهشت شهرت دارد در این نمایشگاه به تماشاست که جلوه هایی کمتر دیده شده از جهان بینی الهی و زوایای زیبایی شناسی هستی این نقاش ۹۱ ساله را عیان می کند.

این نمایشگاه ویژه یک ماه پس از تأسیس گالری موزه حسین محجوبی در باغ نگارستان دایر شده که شامل ۱۵ اثر در ابعاد مختلف است که در میان شان تابلوی خاص استاد نقاش، ایران ویج، که گرامی داشت بهشت گونه ای از ایران است چشم ها را خیره می کند. در این نمایشگاه تلاش شده رویکردهای متنوع نقاشانه محجوبی در طبیعت نگاری روایت شود.

چهره های شناخته شده ای از این رویداد دیدن کردند؛ مهدی محمود اقدم، فعال فرهنگی، یکی از این چهره هاست؛ او ضمن گرامی داشت نقش مهم حسین محجوبی در شاعرانگی در هنر و اهمیت محیط زیست از دریچه نقاشی گفت: نخستین وظیفه شهرداری و نهادهای عمومی حمایت از هنرهای مردمی و هنرمندان است.

مهدی محمود اقدم تصریح کرد: یکی از سرمایه های بزرگ شهر تهران حضور هنرمندان شاخص در پایتخت است که باید مایه مباهات باشد و کم ترین توقع این است که این هنرمندان بزرگ مورد مشورت قرار گیرند اما افسوس در این سال ها از این سرمایه های بی بدیل غفلت شده است.

محمود اقدم تاکید کرد: مدیریت شهری با بهره مندی از آرای نافذ و کمال نگر هنرمندان می توانند تهران را به شهر زیبایی ها و اخلاق بدل کنند که باید در آینده به این مهم پرداخت.

او خاطر نشان کرد غیر از کارکرد معنوی آثار هنرمندان، مدیریت شهری با حمایت اصولی و درست می تواند با رونق افزایی به بازار هنر، زمینه رشد اقتصاد هنر را در پایتخت فراهم کند که ثمرات مثبت متنوعی برای همه شهروندان خواهد داشت.

مهدی محمود اقدم توضیح داد: شهرهای بزرگ توسعه یافته در دنیا با جذب هنرمندان بزرگ به عنوان شهروندان افتخاری، تاسیس باغ موزه ها و گالری موزه ها در پی شکل دهی گردشگری هنری برمی آیند اما تهران که لبریز از نام های بزرگ هنری در خاورمیانه است از این موهبت دور مانده است.

گفتنی ست دیدار از این نمایشگاه به جهت پاندومی کرونا، با تعیین وقت قبلی و رعایت کامل قوانین بهداشتی ممکن هست.

دیدگاهی ثبت نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *