رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای کتاب “روزگار محجوب”


به گزارش هنرآنلاین، مراسم رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای کتاب “روزگار محجوب” عصر روز گذشته با حضور هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمع کثیری از هنرمندان و علاقه‌مندان به مناسبت چهل و پنجمین سال تاسیس خانه محجوبی و با یاد همسر این هنرمند در خانه محجوبی برگزار شد. در این رویداد ضمن پرده‌برداری از تندیس حسین محجوبی که توسط هنرمند مجسمه‌ساز علیرضا آسانلو خلق شده بود؛ کتاب “روزگار محجوب ” نوشته امیر سقراطی نیز رونمایی شد.

کتاب “روزگار محجوب” شامل روزشمار زندگی حسین محجوبی و مجموعه مقالات این هنرمند است که در ۱۲۸ صفحه منتشر شده ،امیر سقراطی هنرمند و پژوهشگر هنری کار پژوهش و تدوین این کتاب را انجام داده و مدیر اجرایی آن نیز بر عهده سعید محجوبی بوده است.

علیرضا آسانلو در این مراسم، تندیسی از حسین محجوبی را رونمایی کرد که این اثر هنری از جنس  برنزی با حال و هوا و میمیک صورت و دست استاد محجوبی همگام بود . این هنرمند پیش از این نیز تندیس‌هایی از ملک‌الشعرای بهار، عزت‌الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز، پروفسور رضا، پروفسور گنجی، عباس کیارستمی، سلمان هراتی و ضیاءالدین امامی و… را خلق کرده که در اماکن فرهنگی، هنری و دانشگاهی نصب شده‌اند.

گفتنی است،این مراسم با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی چون : یدالله کابلی ، احمد مسجد جامعی، شهلا حبیبی، حسینعلی ذابحی، رضا نامی، مجید رجبی معمار، خسرو سینایی، طاها بهبهانی و… به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس خانه محجوبی برگزار شد .

شایان ذکر است،آثار نقاشی حسین محجوبی هنرمند پیشکسوت نقاش در ایران و جهان شناخته شده هستند. از جمله کارهای ماندگار او در زمینه رشته تحصیلی‌اش، طراحی پارک ساعی تهران در سال ۱۳۴۲ و نظارت بر اجرای ساخت پارک‌های ملت و نیاوران در سال‌های بعد است

دیدگاهی ثبت نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *