افتتاح سالن باغ موزه نگارستان

افتتاح سالن باغ موزه نگارستان

افتتاح سالن باغ موزه نگارستان


اثر از حسین محجوبی که در میان اهالی هنر به نقاش بهشت شهرت دارد وقف دانشگاه تهران شده است و در پی مذاکرات هلدینگ فاطر که مدیر برنامه‌ها و نماینده انحصاری حفظ و نشر آثار حسین محجوبی است با دانشگاه تهران این آثار دیده نشده از سبک های متفاوت از دوره های مختلف زندگی این هنرمند پیشکسوت در باغ موزه نگارستان و در سالن اختصاصی به نام استاد محجوبی به صورت دائمی به نمایش در خواهد آمد.

حسین محجوبی، متولد سال ۱۳۰۹ در لاهیجان است و در سال ۱۳۳۸ در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد . وی همزمان دروس معماری را هم گذراند.

محجوبی و آثار نقاشی او در ایران شناخته شده هستند و گزیده ای از آثارش در موزه‌ها و گنجینه‌های معتبر نگهداری‌ می‌شود و همواره در بازار هنر با اقبال روبه‌رو است، در کنار نقاشی، حسین محجوبی معماری، طراحی و ساخت پارک ساعی تهران در سال ۱۳۴۲ را انجام داده و نظارت بر اجرای ساخت پارک‌های ملت، نیاوران، لاله، جمشیدیه، کوروش و خزانه و همچنین اولین پارکهای کویری ایران را نیز به عهده داشت.

در سال ۱۳۵۳ خانه موزه محجوبی را تاسیس کرد. او با حدود ۱۰۰ نمایش انفرادی و شرکت در صدها نمایشگاه گروهی در ایران و سایر کشورها از پرکارترین هنرمندان برجسته و صاحب سبک محسوب می‌شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *